Ďalší megaúspech ročníka 2009

Cez víkend 17.-18.6. sme sa zúčastnili posledného turnaja sezóny v Kraľovanoch. Za dva dni sa tu stretli postupne všetky naše ročníky. Turnaj bol na jednej strane megalomanský, keďže sa ho zúčastnilo spolu cez 60 družstiev z celého Slovenska, každý účastník dostal peknú sošku, no podľa mňa na viacerých miestach organizačne nezvládnutý. Nie som od toho aby som hodnotil organizáciu turnaja, keďže aj sami organizujeme turnaje a nevieme ako nás hodnotia ostatní, no nedá mi niektoré veci nespomenúť. Za absolútne organizačne nezvládnutý turnaj považujem kategóriu 2010. Prejsť 300 km, zaplatiť 70€ štartovné a odohrať 4 zápasy za 5 hodín, mi príde absolútne nedomyslené. Hneda ako sa vedelo, že je len 8 družstiev (keďže 2 neprišli…) sa mal zmeniť systém a hrať každý s každým , keďže boli k dispozícii dve ihriská (no aj tak, hrať na multifunkčnom ihrisku s mantinelmi takýto turnaj ?!?). V kategórii 2008 sme pre zmenu čakali 3 hodiny na jeden zápas !! A u kategórie 2009 sa ukázalo, že toto miesto nie je kapacitne stavané na taký nápor družstiev a detí, keďže na rozdiel od soboty bolo pekné počasie a preto všetky družstvá boli na ihrisku, kopali si loptu a tá im neustále utekala na hracie plochy, čím sa kazil dojem z hry a zápasov a padali neregulérne góly (aj do našej siete). Poslednou vecou bolo nekontrolovanie hráčov. Nechcem nikoho súdiť ani obviňovať (aj nám v kat.2009 pomohol Michal s Jakubom), ale opäť najmä v kategórii 2010 ma nikto nepresvedčí že naši súperi mali družstvá zložené len z roč.2010 (snáď okrem posledného zápasu s Ružoberkom) Škoda mohol to byť pekný turnaj ale s maximálnym počtom 20-25 tímov v jeden deň.

ROČNÍK 2008

Svoj posledný turnaj odohral ročník 2008 v sobotu za nepríjemného sychravého počasia. Už od začiatku sme vedeli že máme ťažkú základnú skupinu, z ktorej navyše postupoval ďalej iba víťaz a tým sa naše šance ešte zmenšili. Súperov sme síce nepoznali (okrem Vrakune – víťaz Považského pohára), ale zvučné mená napovedali, že to nebude ľahké. Na úvod sme hrali s MŠK Žilina, no ako som sa dozvedel ročník 2008 nemohol prísť tak nasadili 2009tky.Tých sme v pohode (okrem hluchej 5-minútovky po strelenom góle) porazili 3:0. No toho herne z našej strany všetko. Chalani opäť ukázali svoju trému, stres a vyhýbanie sa osobným súbojom. V takomto turnaji s tak kvalitnými súpermi nemôžeme brániť na dva metre, či otáčať sa zadkom k prihrávkam a strelám. Jediný výkon, ktorý stojí za pochválenie bol posledný s Vrakuňou. Tu chalani hrali konečne bojovne a zodpovedne v obrane. Škoda inkasovaného gólu, ktorý nás opäť položil na lopatky.

ZOSTAVA :

BUŠO – ADAMAŤ, HARMADY, OPRCHAL, POLÁČEK, OCHRÁNEK, POLČAN, LAŠUT, Š.KOŠŤÁL,

ROČNÍK 2010

Ako bolo vyššie písané bohužiaľ chalani odohrali len 3 zápasy v základnej skupine a jeden o umiestnenie. Súperi boli veľmi vyspelí a fyzicky na nich mala iba naša prvá štvorka. Chalani z druhej štvorky ešte nemajú toľko skúseností a nie sú ani tak fyzicky vyspelí aby stíhali starším chlapcom. To sa prejavilo aj v zápasoch. Prvý duel sme odohrali veľmi dobre s Martinom, keď sme síce prehrali 1:2, ale bol to kvalitný zápas s neskorším víťazom turnaja a rozhodne sme mohli minimálne remizovať keby sme premenili svoje šance. V ďalšom dueli sme absolútne zbabrali úvod stretnutia keď sme prehrávali s Bánovcami už 0:3. Potom sa chalani prebrali ale stihlu už len znížiť na 2:3. Škoda tohto zápasu, pretože práve ten nás stál boje o medailové pozície. Zaujímavé je že celé družstvo Bánoviec sa následne prezlieklo a išlo hrať turnaj 2009tok…S Ilavou sme podali veľmi dobrý výkon a vyhrali 4:3. Podobne sme zvládli dramatický duel o 5.miesto s Ružomberkom. Bohužiaľ musím konštatovať, že ročník 2010 nemá brankára. Marek je síce vynikajúci brankár, no je o dva roky mladší a to sa ukazuje v zápasoch proti takto vyspelým družstvám, kedy majú na neho veľmi trvdé a silné strely a takto mu skôr znechucujú chytanie.

ZOSTAVA :

M.KRAJĆÍ – ESTERGÁJOŠ, K.CHMÁRA, M.KOŚŤÁL, HAŇÁK, SUROVČÍK, MACHUNKA, MIKUDÍK, DUDKO,

 

ROČNÍK 2009

Naša stredná kategória opäť dosiahla obrovský úspech. Dnes síce s pomocou Michala a Jakuba, ktorý nám čiastočne pomohli najmä v zakončení, ale najväčšie bremeno niesli chlapci 2009. Všetky družstvá boli mimoriadne kvalitné, všetky zápasy dramatické od začiatku do konca. Opäť sa ukázala neskutočný diametrálny rozdiel medzi našimi dvoma tímami – roč.2008 a 2009. Deviatky hrali neskutočne bojovne, zdravo agresívne a tvrdo. Fantastická defenzíva na čele so Simonom s vynikajúcimi krajnými obrancami Tomášom a Jožkom prakticky nestriedali a dokázali ubrániť výborných hráčov. Doslova sa vrhali zubami do striel. V skupine bola situácia zamotaná. Prehrali sme iba s víťazom skupiny s vynikajúcou Bytčou. Vyhrali sme tri zápasy a dva remizovali, a to nám zaručilo druhé miesto v skupine a účasť vo štvrťfinále. Tu sme odhrali najlepší zápas za celý turnaj. Neskutočná bojovnosť a odhodlanie nám zaručili víťazstvo 2:1 a postup do semifinále. Aj tu sme vyhrávali 1:0, no značná únava aj trošku neštastný gól nás poslal do bojov o tretie miesto. Tu sme dokázali hrať vyrovnanú partiu s Hornou Nitrou a prehrali iba 0:1. Klobúk dole chalani, fantastické výkony a výborný výledok.

ZOSTAVA :

KRAJČÍ – MACEJKA, AUGUSTIN, MRAZIK, GABOR, MACKO, LASUT, OCHRANEK, HRADEL

 

Zdieľajte s priateľmi