Považský pohár 2017

V nedeľu 21.5. sme organizovali turnaj v Novom Meste na umelej tráve – Považský pohár. Zúčastnilo sa ho v kategórii 2010 – 9 družstiev a kategórii 2008 – 12 tímov. Organizačne sa nám ho podarilo napriek silnému vetru veľmi dobre zvládnuť, za čo patrí obrovská vďaka za pomoc rodičom, či už mladšej kategórie pri rańajšom chystaní a pripravovaní a staršej kategórie pri upratovaní a obrovská poklona pre všetkých, ktorí zostali na ihrisku po celý čas. Taktisto veľká vďaka za sponzorské dary, ktoré sme využili počas turnajov.

Považský pohár pre ročníky 2010

Do turnaja sme nasadili dva tímy. Družstvo zelených spočiatku valcovalo svojich súperov, hrali veľmi pekný futbal, s kombináciami, individuánymi prienikmi, streľbou. Dalo sa na to veľmi dobre pzerať. Chalani si striedali posty, tak aby si všetci všetko vyskúšali a útočníci sa naučii aj brániť, a obrancovia strieľať góly. Všetko nám vynikajúco vychádzalo až do posledných dvoch zápasov. Prakticky vo finále s Ivankou p.D. sme podali veľmi slabý výkon. Chlapci pôsobili veľmi unaveno, nekoncentrovane,miestami akoby boli neprítomní na ihrisku. Škoda tohto zápasu. Bohužiaľ najväčšie sklamanie prišlo v poslednom zápase. Chlapci boli mimoriadne nediscplinovaní, sústredili sa na okolie nie na hru, miesto toho aby hrali, pomáhali si, prihrávali si, povzbudili sa, tak sa hádali….Musíme vedieť ustáť emócie, zvlásť keď a “o nič nehrá”. Blíži sa vrchol sezóny – to bude turnaj v Kraľovanoch, kde sa už budú počítať výsledky a bude sa hrať o medaile a poháre pre prvé tri tímy. Takisto je čiastočne aj na rodičoch aby v takýchto situáciách svoje deti ukludnili a povzbudili. Celkový dojem z turnaja, pokial neberieme do úvahy posledne dva zapasy bol fantastický. Všetci chalani dali gól, mali sme nadherne akcie, viacerí chalani sa ukázali že vedia zahrať na oboch postoch…Bohužial záver sme si pokazii herne aj discplinou. Takisto sa nepáčilo, keď chalani v súboji s našimi bielymi viedli reči typu “týmto dáme desať” a nakoniec horko-ťažko remizovali.Prehnané sebavedomie býva častokrát na škodu….

Zostava AFC zelení : M.KRAJČÍ – ESTERGAJOS, K.CHMARA, HANAK, KOSTAL, OCHODNICKY, BENACKA

Družstvo bielych veľmi príjemne prekvapilo. Oproti zostave z predchádzajúcich turnajov im pomohol Dominik Hrádel a Andrej Dudko. Chlapci prehrali iba s Ivankou p.D. a skončili iba o skóre za zelenými kolegami..
Odohrali sme 8 zápasov, z ktorých sme 5 vyhrali, 2 remizovali a len jeden sme prehrali s celkovým skóre 15 : 8, čo v závere robí 17 bodov.
O naše góly sa podelili : Hrádel – 8, Dudko -4, Surovčík – 2, Machunka – 1
Družstvo “bielych” nastúpilo na turnaji v tejto zostave :
Chmára Sebastian – Kuželík Samko – Hrádel Dominik – Surovčík Samko – Machunka Jakub – Dudko Andrej – Mikudík Martin
V turnaji sme nevyhodnocovali poradie, ale títo naši najmenší a najmladší futbalisti potešili nielen nás dospelých, ale čo je dôležité samých seba – veď na ich vek hrali celkom pohľadný futbal s perfektným koncom.
Záverom – rodičia srdečná vďaka za všetku Vašu pomoc a podporu detí v ich športovej aktivite.

Považský pohár pre ročníky 2008

V poobedňajších hodinách sa uskutočnil turnaj 2008-čiek s 12 družstvami. tie boli rozdelené do dvoch skupín. Nasledovali boje o umiestnenie. Naše 2008čky začali pekne výhrou a dobrým výkonom s Trnavou. Potom nasledoval útlm s Dubravkou “B”, kde sme zachranovali remízu. ďlšiu remízu sme uhrali so Šaľou. To bolo za nšej strany všetky naša forma postupne gradovala smerom dole…Každý ďalší zápas bol z našej strany horší a horší. Snáď úplne najhorší, aký som videl bol s Juventusom Žilina a prehru 0:6 si veru dlho nepamatám. Takú potupu sme zažili snáď len pred dvomi rokmi s Tr.Bohuslavicami keď sme trénovali len pár týždnov. katastrofa vyvrcholila penaltovým rozstrelom so Šalou o 4.-5. miesto, keď sme ani netrafili bránu….Netuším v čom tkvie nekoncetrovanosť alebo stres chlapcov pri takýchto turnajoch. V ligovej súťaži hráme s porovnateľnými, ba aj lepšími tímami ako boli niektoré dnes, či už Piešťany alebo Dubnica, a vieme hrať proti nim pekný futbal. Dnes sa to podobne ako na domácich halových turnajoch v Bošáci neukázalo. História sa opakuje, opäť ako tomu bolo v Bošáci na oboch turnajoch kde skončili 2009 tky lpšie umiestnení ako ich starší kolegovia, tak tomu bolo aj dnes. Chlapci si uhrali svoje, vyskúšali si rôzne posty a so staršími súpermi uhrali dobré výsledky a dosiahli veľmi pekné umiestnenie – 7.miesto z 12 tímov.

Zostava AFC 2008

BUŠO – OPRCHAL, VALÍK, OCHRANEK, POLČAN, HANZEL, POLÁČEK, DEDIK, LAŠUT

 

Zostava AFC 2009

Krajčí O.,- Augustín Simon – Macejka Jozef – Košťál Šimon – Gábor Rasťo – Macko Peter – Rosina Aleš – Kuchta Oliver – Solovic Jerguš

Konečné poradie turnaja Považský pohár 2008

1. SK VRAKUNA

2. FKP DUBRAVKA

3. JUVENTUS ZILINA

4.TJ MELCICE LIESKOVÉ

5. FK PUCHOV

6. FKP DUBRAVKA “B”

7.AFC NM 09

8.FK ŠAĽA

9.LOKOMOTIVA TRNAVA

10.AFC NM

11.ISKRA M.LIESKOVÉ

12.AS TRENČÍN B

Fotogaléria Považský pohár

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/afcpovazan.mladez/photos/?tab=album&album_id=1427280163982153′ column=’3′]

Zdieľajte s priateľmi