U9, U7 – MINILIGY 2010,2011,2012

Cez víkend boli v akcii všetky naše prípravky. Ročníky 2011 a 2012 sa zúčastnili domácich turnajov v NMNV a ročník 2010 v Seredi.

2010

Miniliga ročníka 2010 mala svoje pokračovanie dnes 30.septembra v Seredi a naši chlapci odohrali takto päť zápasov :
AFC – FŠRH – Moravany 15 : 1 Košťál 5, Beňačka 5, Estergajoš 2, Ochodnický 2 a Miškovič 1- tento zápas vyznel nielen výsledkovo, či gólovo pre nás, ale aj peknou hrou s pohľadnými kombináciami a mohol byť príjemným rozbehom do turnaja, ale…
AFC – Sereď ml. 5 : 4 Ochodnický 2,Košťál,Miškovič a Krajčí po jednom góle …ale najskôr sme museli prehrávať o tri góly a až potom sa chlapci spamätali z eufórie víťazstva predchádzajúceho zápasu, lenže…….
AFC – Sereď st. 0 : 3 lenže súper nastúpil s rovnakým družstvom ako predtým a aj napriek krátkej prestávke a rozcvičke, chlapci nedokázali zabojovať a stretnutie bolo sklamaním pre nás dospelých, no a potom….
AFC – CFMJA – 0 : 2 každý by povedal – prijateľný výsledok, ale opak je pravdou – tento zápas mali chlapci v pohode vyhrať, avšak nemali záujem zabojovať proti rovnocennému súperovi, vyhýbali sa osobným súbojom útočníci nepomáhali obrancom a len čakali na lopty, neišli do kombinácie a streľba sa stala trápením – veľká škoda a …
AFC – Loko TT 1 : 7 Košťál – posledný zápas turnaja s najkvalitnejším súperom pred ktorým sme sa všetci obávali výsledku….chalani bojovali a snažili sa zamakať a hlavne nedostať debakel….lenže, nemôže to byť za cenu neustáleho kričania trénera s tým, že musia rýchlo pristupovať k súperovým hráčom, narúšať ich kombinácie…a na protiútoky nám už nezostávali sily
Každý z chlapcov ukázal aj pekný futbalový kumšt,individuálnu techniku, spoluprácu, obetavosť, ale zároveň aj psychickú,labilnosť a kolísavosť výkonov . Aj napriek tomu boli dvaja ktorých treba vyzdvihnúť – brankár Tomáš Podhradský a najstabilnejším výkonom vo všetkých zápasoch sa ukázal Daniel Miškovič.
Celkom teda 2 víťazstvá a 3 prehry, so skóre 21 : 17, pričom góly strielali chlapci takto : Košťál 7,Beňačka 5,Ochodnický 4, Miškovič 2,Estergajoš 2,Krajčí 1.
Takže čo treba zlepšovať – neustále súboje dvojíc pri streľbe, hendikapové minizápasy traja proti dvom, štyria proti trom samozrejme s brankármi a teda fyzickú a psychickú vyspelosť a to je už úloha nás trénerov.

2011

Ročník 2011 odohral ďalšie kolo miniligy. Pôvodne som chcel nasadiť dva tímy aby si chalani opäť viac zahrali, no keďže nebol k dispozícii druhý tréner museli sme chalanov dať do jedného tímu, pričom ich bolo až 13, takže som striedal tri štvorice, čo malo trochu negatívny dosah na to že chalan i rýchlo vychladli. Chalani hrali miestami pekný futbal s kombináciami, pokúšali sa pekne prihrávkami prejsť do útočnej fázy, no počas celého turnaja nám chýbala najmä streľba, snažili sme sa doprihrávať alebo dokľučkovať až do brány a v niektorých zápasoch sme prakticky neohrozili brankára. No za najväčší nedostatok tohto tímu jednoznačne považujem hru bez fyzického kontaktu. Chalani chcu hrať “profesorský futbal” – bez kontaktu so súperom, “aby mi náhodou neublížil, aby som sa náhodou nezašpinil a aby som sa náhou nespotil”, Chalanom chýba bojovnosť, dravosť, odhodlanie, veď smýkačku dali snáď len Simon s Edom. Nebáť sa kontaktiu so súperom, nezlaknúť sa keď mám loptu a blíži sa ku mne súperov obranca. Dnes výborne zahral brankár Michal, či už ako brankár alebo ako rozohrávač lopty, pekne striedal výkopy s krátkymi prihrávkami na obracov. Najpozitívnejšie prekvapenie bol výkon Aďa Mullera, ktorý si zastal svoj post v obrane a zároveň sa snažil každú loptu riešiť konštruktívne . to znamená že neodkopoval hoci kde ale snažil sa prihrať spoluhráčovi a založiť akciu. Ostatní chlapci mali pekné ale aj slabé chvíle. Taktiež ma mrzí, že chalani na striedačke sa vôbec nezaujímajú o to čo sa deje na ihrisku, že hrajp ich spoluhráči, kamaráti. Miesto toho sa naháňajú, vymýšľajú a nedávajú pozor ak im tréenr niečo hovorí. Zápas s Piešťanmi bol vyrovnaný no dostali sme lacné góly po chybách v obrane, naopak takmer vôbec sme nestrielali a preto sme logicky nemohli gól dať. S Trenčínom a Trnavou sme boli herne aj fyzicky vyspelejší čo sa ukázalo na výsledkoch. Jednoznačne najlepší súper CFM JA nám nedal žiadnu šancu a len vďaka brankárovi bol výsledok taký aký bol.

AFC NM – PIEŠŤANY 0:3

AFC NM – TRENČÍN 3:1

SUROVCIK, SPILKO, GALANI

AFC NM – LOKY TRNAVA 2:0

SUROVCIK, KRISTOFOVIC

AFC NM – CFM JA 0:2

ZOSTAVA : OCHODNICKY – MIKUDIK, BUSO, SUROVCIK, BENACKA – MULLER, RUSNAK, SPILKO, GALANI – CERNY, MARTAK, ZEMKA, KRISTOFOVIC

2012

NAši najmenší chlaôpci odohrali svoj druhý turnaj. Oproti minulému týždnu zazanamenali obrovský výkonnostný skok. Bolo to oveľa lepšie po všetkých stránkach. Hrali sme 5 zápasov s podobnými tímami ako minulý týždeň a herne aj výsledkovo to bolo oveľa lepšie. Brankár sa rozohral najmä v posledných zápasoch a vynikajúco vybiehal a dokázal zneškodniť množstvo súeprových šancí. Obrancovia sa naučili stáť za hráčmi, vybojovať loptu a posúvať ju na útočníkov čo bolo veľmi dôležitým bodom našich dobrých výsledkov. V útoku dvíhala zo “sedadiel” najmä dvojica Beňačka – Ochránek, keď chalani miestami hrali doslova majstrovsky, Hugo nemal problém spravitť 2-3 súperov na “päťkorune” (na malom priestore) a poslať ideálnu prihrávku na Jurka, Ći naopak Jurko potiahol loptu a poslal gólovku na Huga. Samozrejme opäť výborný výkon podal Marek. Dnes ale všetci chalani hrali výborne a boli svojím kolieskom v úspešnom stroji. Jedina škoda, keď sme v poslednej sekunde dostali vyrovnávajúci gól od Dubnice po veľkej chybe v obrane….

AFC NM – TOPOLCANY 4:3

AFC NM – PIESTANY 3:0

AFC NM – PIESTANY 2 3:3

AFC NM – DUBNICA 5:5

AFC NM – TRENCIN 8:5

GOLY : KRAJCI 15, BENAČKA 6, OCHRANEK 1, HALIENKA 1

ZOSTAVA :

HERÁK – KRAJCI, HALIENKA, BENACKA, OCHRANEK – PAVLIK, DOMIN, DOROTČIN, ZVARIK

Zdieľajte s priateľmi